Ponad 1100 paczek świątecznych rozprowadzi Caritas

„Świąteczne paczki żywnościowe, przygotowane przez Caritas kielecką już docierają do rodzin” – mówi KAI ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej. Ponad 1100 paczek to przede wszystkim efekt zbiórki żywności przeprowadzonej 8 i 9 marca w ponad 60 sklepach, we współpracy głównie z Kieleckim Bankiem Żywności.

Zbiórka dała rekordowy rezultat – 10 ton żywności. Przygotowano z niej 600 paczek w centrali Caritas w Kielcach i stamtąd też są one rozprowadzane, ok. 500 – jest dystrybuowane przez parafialne zespoły Caritas, z kolei część paczek przygotowano dla ubogich dzieci ze szkół, z których rekrutowali się wolontariusze zaangażowani w tegoroczną zbiórkę żywności.

Wolontariusze przeprowadzali ją w wielu miastach regionu: w Kielcach, Jędrzejowie, Busku-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej, Chęcinach, Chmielniku, Proszowicach, Sędziszowie, Bielinach, Koniecpolu, Małogoszczu, Nowinach, Pińczowie, Morawicy, Mniowie, Miedzianej Górze – w sieci sklepów Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Stokrotka, Real, Delikatesy Centrum, Paleo, Piotr i Paweł, Carrefour, Wafelek.
„Zebrane 10 ton to sporo, trzeba jednak pamiętać, że rośnie obszar biedy, że potrzebujących jest coraz więcej” – zastrzega ks. Banasik.

Do paczek trafiły produkty z długim terminem ważności: cukier, mąka, ryż, makaron, kasza, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata, dżemy i słodycze. Z własnych środków Caritas dokupiła wędlinę.

Podczas podobnej zbiórki w 2012 r. w okresie Wielkiego Postu Caritas kielecka zebrała 8 ton żywności.

dziar
tekst za: www.ekai.pl