Ponad 14 ton zebrano podczas zbiórki żywności!

Caritas Kielecka dokonała posumowania zbiórki żywności „Tak, Pomagam", która odbyła się w dniach 24-25 marca br. Uwzględniając wszystkie sprawozdania okazało się, że zebraliśmy 14 531,56 kg żywności.

Zbiórka przeprowadzona została w 67 sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Mini Market, Sklepy Euro, Tesco. Wzięło w niej udział ok. 1100 wolontariuszy Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas oraz pracownicy Caritas i wolontariusze innych organizacji. Akcja przeprowadzona została w 20 miejscowościach diecezji kieleckiej. Darczyńcy najczęściej przekazywali makaron, ryż, konserwy mięsne, olej, słodycze,  także  cukier, mąkę, ryż, makaron, kaszę i herbatę.

Bardzo się cieszymy z tak dobrego wyniku tej przedświątecznej akcji. Pozwoli to przygotować ok. 2,3 tys. paczek, które trafią do rodzin ubogich, osób samotnych, chorych i bezdomnych.  Żywność zebrana w terenie pozostanie do dyspozycji Parafialnych Zespołów Caritas, które przekażą ją potrzebującym we własnym środowisku lokalnym. Natomiast żywność zgromadzona w Kielcach trafi do osób zgłaszających się po pomoc w Punkcie Pomocy Doraźnej Caritas oraz do osób bezdomnych w czasie Spotkania Wielkanocnego w WDK w Kielcach.

Serdecznie dziekujemy za życzliwość kierownikom i pracownikom sklepów, klientom, którzy przekazali produkty i wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, by pomóc innym. Kolejny raz doświadczyliśmy jak wielu jest ludzi o dobrych i wrażliwych sercach.