Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie zgromadził w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach w dniu 8 września 2012 r. uczestników tegorocznych piętnastodniowych Oaz rekolekcyjnych.

W dziewięciu turnusach wzięło udział ponad 40 małżeństw z dziećmi oraz blisko 280 dzieci i młodzieży wraz z animatorami, którym towarzyszyło dziesięciu księży moderatorów.

Sobotnie spotkanie było okazją do wspomnień, podzielenia się doświadczeniem wiary i wspólnego dziękczynienia za otrzymane dary. Dzięki prezentacjom grup i świadectwom poszczególnych osób można było jeszcze raz poczuć atmosferę rekolekcji. Z perspektywy czasu lepiej widać jak ważne staje się wspólnotowe doświadczenie wiary. Przeżyciowa forma rekolekcji umożliwia nie tylko poznanie, ale i wprowadzenie w życie poznawanych prawd. Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że było to przełomowy dla nich czas, w którym odkryli żywego, kochającego i rozmawiającego z nimi Boga. Patrząc na te doświadczenie wiary, rodzi się nadzieja na rozwój wspólnot oazowych w naszej diecezji.

Dzień Wspólnoty był równocześnie zapoczątkowaniem kolejnego roku formacyjnego, który jest przeżywany pod hasłem „Kościół naszym domem”. Moderator diecezjalny Ruchu, ks. Sławomir Sarek, przypomniał, że doświadczenie wiary, jakie stało się udziałem zgromadzonych, dzięki rekolekcjom, może i powinno być kontynuowane przez: osobistą modlitwę i praktykę namiotu spotkania, udział w spotkaniach małej grupy oraz zaangażowanie w budowanie żywych wspólnot posługujących w parafiach.

Wszystkich chętnych zapraszamy do grup oazowych – dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych i kręgów Domowego Kościoła - działających przy parafiach. Informacje i kontakt można nawiązać przez naszą stronę oazową - www.kielce.oaza.pl oraz przez www.facebook.com/oazakielce.

Zobacz: Galeria zdjęć z Oaz wakacyjnych oraz druga galeria