Promocja książki o parafii w Kazimierzy Wielkiej

Laudacja ks. Rafała Dudały, słowo od autora i agapa złożyły się na promocję książki pt. „350 lat Kazimierskiej Świątyni”, która odbyła się w środę, 20 listopada 2013 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej.

Książka ta, której autorami są Andrzej Bienias i Zdzisław Pilarski, jest owocem Roku Jubileuszowego 350-lecia istnienia kazimierskiego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na początku spotkania wszystkich zebranych powitała Nina Turek-Kwiecień, dyrektor Biblioteki. Wśród gości byli m.in.: Jan Nowak, starosta powiatu kazimierskiego, dyrektorzy szkół z gminy Kazimierza Wielka, ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz ze Skalbmierza oraz ks. Adam Kędzierski, proboszcz z Gorzkowa. W promocji uczestniczyło także blisko 70 osób.

- „Do napisania tej książki skłoniło mnie logo, które zostało umieszczone na wydawnictwach parafialnych: w gazetce „Parafianin” i w Kalendarzu na rok 2013 oraz które zawisło na balustradzie chóru w naszym kościele” – mówi Andrzej Bienias, jeden z autorów.

Laudację o książce wygłosił ks. Rafał Dudała, niegdyś wikary w Kazimierzy Wielkiej, a obecnie diecezjalny duszpasterz środowisk akademickich. 15-minutowa laudacja została przyjęta gromkimi oklaskami.

Na koniec słowa wdzięczności wypowiedział także ks. proboszcz Janusz Mularz, dziekan kazimierski, który podziękował autorom za publikację i zapowiedział wydanie kolejnej w przyszłym roku.

Spotkanie zakończyło się agapą przy wspólnym stole.

Książka „350 lat Kazimierskiej Świątyni” została wydana przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Ma blisko 130 stron wydrukowanych kolorowo na kredowym papierze. Słowo wstępne napisał ks. prałat Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego. Cena książki to 20 zł.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć