Prymas przybędzie do Piekoszowa

Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński przybędzie w najbliższą niedzielę, 18 listopada 2018 r. do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie.

Będzie to zakończenie Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia i dziękczynienie za 100-lecie wolnej Polski.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Godz. 15.00 – Wizyta Księdza Prymasa w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie z chorymi.

Godz. 15.40 – Przejście z Domu dla Niepełnosprawnych do kościoła parafialnego.

Godz. 16.00 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia pod przewodnictwem i z homilią Jego Eminencji Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski z udziałem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego i Biskupa Andrzeja Kalety.

W czasie Mszy św. Ksiądz Prymas poświęci „szatę dla Maryi” wykonaną w pracowni DRAPIKOWSKI-STUDIO w Gdańsku – wotum wdzięczności parafian, pielgrzymów i mieszkańców dekanatu piekoszowskiego za Złoty Jubileusz Koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Msza św. będzie transmitowana przez Internet – trzeba wejść poprzez naszą stronę parafialną www.parafiapiekoszow.pl Prosimy, aby włączyć transmisję wszystkim chorym i tym, którzy nie mogą przybyć do Piekoszowa.

Idąc śladami historii Parafia Narodzenia NMP w Piekoszowie będzie gościła kolejnego Prymasa - następcę wielkich Prymasów kard. Stefana Wyszyńskiego, który przybył do Piekoszowa 50 lat temu na koronację (8 września 1968 r.) oraz kard. Józefa Glempa, który po kradzieży koron rekoronował obraz 18 maja 1986 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!