Przedświąteczne spotkanie z Dyrektorami Szkół Miasta Kielce

Tradycyjnie w Wielki Wtorek w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się przedświąteczne spotkanie dyrektorów szkół placówek oświatowych z Miasta Kielce. Organizatorem spotkania był Wydział Katechetyczny.

Spotkaniu przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, obecny był również bp  Marian Florczyk. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, Przewodniczący Rady Miasta Kielce Dariusz Kozak, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor Wydziału Edukacji Mieczysław Tomala oraz inni przedstawiciele władz oświatowych. Z zaproszenia skorzystało również 81 dyrektorów kieleckich placówek oświatowych.

Po powitaniu zaproszonych gości chór Wyższego Seminarium Duchownego pod kierownictwem ks. Michała Olejarczyka wykonał kilka utworów wielkopostnych. Następnie Dyrektor Diecezjalnego Muzeum ks. dr Paweł Tkaczyk wygłosił referat na temat Chrztu Polski. Kolejnym etapem spotkania było wspólne spotkanie przy posiłku w refektarzu kleryckim. W tym czasie zostały też wygłoszone mowy okolicznościowe i życzenia świąteczne. Wszyscy zaproszeni goście dzięki życzliwości Dyrektora Wydawnictwa Jedność otrzymali upominki książkowe.

Ks. Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO