Rekolekcje oazowe

Ruch Światło-Życie tradycyjnie w okresie wakacji organizuje 15-dniowe oazy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Mogą z nich skorzystać osoby, które wcześniej nie były na rekolekcjach oazowych i nie uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych.

Oaza rekolekcyjna jest oparta na schemacie tajemnic różańcowych i drodze tajemnic teologicznych wyrażonych w tematach dnia. Zastosowana w tych rekolekcjach metoda przeżyciowa - poznana treść jest wprowadzana w życie w codziennych obowiązkach - służy formacji dojrzałych postaw chrześcijańskich. Przez spotkania formacyjne, modlitwę osobistą i wspólnotową, wypełnianie dyżurów oraz zabawę i wycieczki, uczestnicy mają możliwość doświadczyć życia chrześcijańskiego i otworzyć się na doświadczenie wspólnoty Kościoła. Rekolekcje wakacyjne dają też możliwość zawiązania grupy oazowej w parafii, zachęcamy więc do wysłania kilku osób na dany turnus.

Proszę zatem o dołączenie do ogłoszeń parafialnych informacji o tych rekolekcjach i pomoc w zgłaszaniu się tym, którzy wyrażą chęć wyjazdu.

Kartę uczestnika oazy wakacyjnej (pobierz) należy wypełnić i dostarczyć do Referatu w Kurii. Zgłoszenia przyjmuje Referat Ruchu Światło - Życie z zaliczką w wysokości 150 zł w terminie do 14 czerwca 2012 r. W koszt rekolekcji nie jest wliczona opłata za dojazd, której wysokość będzie zależna od ilości uczestników.

Turnus I - w terminie 30.06-16.07.2012
ODB 3 - po klasie IV i V szkoły podstawowej - Podole Górowa k/ Gródka nad Dunajcem, koszt 420 zł.
OND 3 - po II klasie gimnazjum i wzwyż - Szlachtowa k/ Szczawnicy koszt 470 zł.T

Turnus II - w terminie 18.07-03.08.2012
OND - po II klasie gimnazjum i wzwyż - Szlachtowa, koszt 470 zł.O
ND 1 - po klasie VI szkoły podst. i I klasie szkoły gimnazjalnej - Podole Górowa k/Gródka nad Dunajcem, koszt 420 zł.

Turnus III - w terminie 04-20.08.2012
ONŻ I - maturzyści i studenci oraz osoby z liceum, które uczestniczyły już w rekolekcjach wakacyjnych lub ewangelizacyjnych - Szlachtowa, koszt 470 zł.

Serdecznie zaprasza
Ks. Sławomir Sarek