Rozpoczęła się XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w Wiślicy, rozpoczęła się XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Bp Jan Piotrowski przypomniał, że w pielgrzymce realizuje się misja Kościoła, jako wspólnoty, która idąc daje świadectwo wiary. Pielgrzymowanie jest umocnieniem wiary. – „Drodzy i zacni pielgrzymi. Idąc szlakiem naszej kieleckiej pielgrzymki zabierzcie ze sobą wszystkie drogie wam intencje: osobiste, rodzinne, zawodowe, parafialne, diecezjalne. Polecam wam biskupa seniora w jego cierpieniu. Polecam wam kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych, seminarzystów oraz nowe powołania. Aby te wszystkie intencje, przez Maryję, dotarły do Jezusa naszego Pana i Odkupiciela” - mówił hierarcha.

Podczas Mszy św. modlono się także w intencji siostry Darii, nazaretanki, która rozpoczyna posługę misyjną w Ghanie. Będzie tam pracowała jako pielęgniarka. Bp Piotrowski wręczył jej krzyż misyjny, dokonując liturgicznego posłania.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. Pątnicy, po pokonaniu ponad 200 kilometrów, 13 sierpnia dojdą na Jasną Górę.

za: em.kielce.pl

_____________

O godz. 20.30 rozpoczęło się nabożeństwo I-sobotnie. Modlitwę poprowadził ks. Grzegorz Stachura wraz z młodzieżą. Po jego zakończeniu wszyscy udali się w procesji wokół bazyliki niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej. Każdy uczestnik niósł zapaloną świecę.

Bp Piotrowski na zakończenie spotkania udzielił zebranym błogosławieństwa.

>> www.pielgrzymka.kielce.pl

>> Galeria zdjęć (Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk")