Rozpoczęliśmy misyjny październik

1 października wspominaliśmy św. Teresę z Lisieux, patronkę misji. Ten dzień otworzył bardzo ważny czas dla misji i Papieskich Dzieł Misyjnych. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Możemy włączyć się w nią, by prosić Maryję o łaski dla wszystkich misjonarzy i całego dzieła misyjnego.

1 października to również początek piątej edycji akcji AdoMiS – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

Ważnym dniem w październiku jest 22. Wówczas w Kościele na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Misyjny (w Polsce funkcjonuje nazwa Niedziela Misyjna) i następujący po nim Tydzień Misyjny. W tym dniu katolicy nawet w najuboższych krajach zbierają datki z przeznaczeniem na misje i modlą się jedni za drugich.

Październik to dla PDM czas intensywnych animacji i spotkań na terenie całej Polski, aby jak najwięcej osób mogło usłyszeć o misjach.

„Niech przykład św. Teresy, która służyła dziełu misyjnemu i stała się jego patronką nie opuszczając murów klasztornych, wszystkich nas zainspiruje” – zachęca dyrektor PDM w Polsce, ks. prał. Tomasz Atłas.