SERCE 2.0 już bije!

W I Niedzielę Adwentu, zamieniamy „Czat ze Słowem!” na „Serce 2.0”. Przed nami start w drugi rok przygotowań duchowych do ŚDM 2016. Nie chcemy przespać tego momentu.

Papież Franciszek, który pobłogosławił ten program podczas audiencji w środę, 12 listopada 2014 r., prosił, abyśmy w najbliższym roku przedmiotem refleksji uczynili błogosławieństwo: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Wśród materiałów, które są już dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajduje się bardzo bogata paleta materiałów duszpasterskich. Wśród nich są ​m.in.​ scenariusze spotkań, konferencje pogłębiające, nabożeństwa adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., ale także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają także „zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli „Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych są różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym ​m.in.​ wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież.

Celem programu jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

Tematyka spotkań miesięcznych:

Grudzień 2014:        Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje
   Styczeń 2015:          Rachunek sumienia – więcej niż saldo
   Luty 2015:               Żal i poprawa – duchowy trening
   Marzec 2015:           Spowiedź – antywirus dla duszy
   Kwiecień 2015:        Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij
   Maj 2015:                Eucharystia – czas na miłość
   Czerwiec 2015:        Wspólnota – dołącz do sieci!
   Lipiec 2015:             Słowo – zamiast wyszukiwarki
   Sierpień 2015:         Credo – jestem na tak!
   Wrzesień 2015:        Ofiarowanie –  oddam  życie w dobre ręce!
   Październik 2015:    Uczta – podano do stołu!
   Listopad 2015:         Rozesłanie – zróbcie raban!

Ufamy, że program „Serce 2.0” stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi.​

ks. Grzegorz Suchodolski
KRAJOWY KOORDYNATOR ŚDM