Siostry józefitki w Kielcach

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa rozpoczęły posługę w parafii Miłosierdzia Bożego na kieleckim Czarnowie. Biskup Kielecki Jan Piotrowski erygował ich dom zakonny.

- „Osobiście poznałem to zgromadzenie kiedy miało swój dom generalny w Tarnowie, a może jeszcze bardziej przez posługę misyjną sióstr józefitek w Republice Konga. W tej parafii siostry podejmują dzieło wychowawcze w istniejącym już przedszkolu „Serduszko”. Wypada im więc życzyć Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa. Ufam, że wszystkie ich plany i zamierzenia będą owocne„ – powiedział ordynariusz diecezji kieleckiej w rozmowie z reporterem Diecezjalnego Radia eM Kielce.

Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa powstało w 1884 roku z inicjatywy ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

tekst za: em.kielce.pl