Skąd wiadomo, jaki jest Bóg?

Czym naprawdę jest wiara? Skąd wiadomo, jaki jest Bóg? Dlaczego współczesny człowiek się Go boi? Czy mówienie komuś: „Musisz iść do kościoła!” to skuteczna metoda ewangelizacji? - na te i szereg innych pytań odpowiada ks. Michał Olszewski SCJ.

Właśnie ukazała się płyta z serii „Credo” zawierająca cykl dziewięciu poruszających kazań, w których charyzmatyczny sercanin i egzorcysta diecezji kieleckie analizuje fragment po fragmencie treść katolickiego wyznania wiary. Konferencje zawarte na płycie „CREDO” zostały nagrane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie, a inspiracją do zrealizowania takiego projektu stało się dla ks. Olszewskiego zainaugurowanie w Kościele przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary.

„Niektórzy - mówi ks. Olszewski - patrząc z zewnątrz na Rok Wiary myślą, że Ojciec Święty jako prezes tej wielkiej instytucji - jak czasami nazywany bywa Kościół - ogłosił Rok Wiary, a my wierni wydrukujemy w takim razie kiepskie banerki lub szpilkami przypniemy do styropianu literki z tym hasłem". Tymczasem, wskazuje sercanin, Rok Wiary jest wielkim wydarzeniem duchowym. "Zrozumiałem to bardzo mocno, gdy w czasie egzorcyzmu nad jedną osobą zacząłem modlić się takimi słowami: Panie Jezu przyzywam nad tą zniewoloną osobą wszystkich owoców Roku Wiary, który został ogłoszony w Kościele. I wtedy demony zaczęły wrzeszczeć i wyzywać Ojca Świętego za to, że ogłosił Rok Wiary. Ogłoszenie Roku Wiary dało nam niejako w pakiecie potężną moc Ducha Świętego – moc, której my nie widzimy naszymi zmysłami, ale która jest realna we wspólnocie Kościoła” – przekonuje sercanin.

Ks. Olszewski przyznaje, że nie tylko ma nadzieję, ale także modli się o to, żeby wszyscy, którzy będą słuchać konferencji z płyty „CREDO” mogli doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem.

W ramach serii „CREDO”, wydawanej przez MO-REcords, ukażą się jeszcze dwie kolejne płyty. Na pierwszej znalazły się konferencje na takie tematy: Czy można dziś wierzyć?, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Wierzę w Jezusa Chrystusa.

W liście apostolskim „Porta fidei” ogłaszającym to wydarzenie Ojciec Święty napisał: „Nie przypadkiem w pierwszych wiekach chrześcijanie musieli nauczyć się „Credo” na pamięć. Było ono ich codzienną modlitwą, aby nie zapomnieć o zobowiązaniu przyjętym wraz ze chrztem. Słowami pełnymi znaczenia przypomina o tym św. Augustyn, kiedy w jednej z homilii na temat redditio symboli, przekazania „Credo” mówi: „Symbol świętej tajemnicy, który otrzymaliście wszyscy razem i który wyznaliście jeden po drugim, jest słowami, na których opiera się, jak na stałym fundamencie, wiara Matki-Kościoła, a fundamentem tym jest Chrystus Pan... Otrzymaliście więc i powtarzaliście to, co wiernie powinniście naśladować, co w duszy i sercu zawsze powinniście przechowywać, co powinniście na łożach waszych odmawiać, o czym myślicie na placach i miejscach publicznych, o czym także i podczas posiłków waszych nie zapominajcie, strzeżcie tego w sercu, chociaż ciało zasypia”.

Ks. Michał Olszewski SCJ jest egzorcystą diecezji kieleckiej, regularnie odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.Jest ewangelizatorem, spowiednikiem osób zniewolonych, publikuje książki (m.in. Jezus chodzi po Krakowie, Żyć w Duchu Świętym), głosi rekolekcje, wśród nich Ciemne noce Nikodema.

Jest redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl. Służył bezdomnym i kobietom ulicy. Jak sam mówi, widział już wszystkie cuda opisane w Ewangelii poza wskrzeszeniem.

tk / br
tekst za: www.ekai.pl