"Śpiewać każdy może..."

„Raduje się dusza ma wielbi Pana swego, będę Ci śpiewał z całej siły…”. Tymi słowami znanej pielgrzymkowej pieśni, można podsumować kolejne - już IV Warsztaty Grupy Muzycznej Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej.

30 listopada 2012 r. w Ośrodku Rekolekcyjnym w Skorzeszycach, grupa oficjalnie rozpoczęła drugi sezon swojej działalności. W radosnej atmosferze śpiewu i modlitwy przygotowano oprawę muzyczną Mszy św.

Trzydniowe warsztaty rozpoczęły się od przesłuchania wszystkich wokalistów, co miało służyć określeniu ich umiejętności wokalnych i skali głosu. Za przeprowadzenie przesłuchania, grupa oraz organizatorzy składają serdeczne podziękowania na ręce ks. Michała Olejarczyka – wykładowcy muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, który swoją wiedzą i doświadczeniem pomógł w ocenieniu predyspozycji uczestników warsztatów.

Kolejne dwa dni wypełnione były pracą i skupieniem każdego z wokalistów i instrumentalistów. Msze św. odbywane wspólnie z Oazą Rodzin były wspaniałą okazją do przeżycia razem z nimi ich rodzinnych rekolekcji. Pozwoliło to na pewnego rodzaju regeneracje duchową i umocnienie modlitewne a grupa wróciła do domów z optymizmem i bogatym doświadczeniem.

Następne warsztaty planowane są w marcu przyszłego roku.

Paulina Stępień