Spotkania formacyjne dla katechetów za nami

Katecheci diecezji kieleckiej w dniach 17 i 24 listopada 2018 r. brali udział w jesiennych spotkaniach formacyjnych. Tematyka tych spotykań skupiała się wokół tematu 100-lecia odzyskania niepodległości.

O godz. 10.00 wspólnota katechetów uczestniczyła w Eucharystii pod przewodnictwem ks. dr. Tomasza Gocla - dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Kielcach, który jednocześnie w homilii przypomniał zasługi duchowieństwa naszej diecezji w tworzeniu idei polskiej państwowości.

Następnie w auli Wyższego Seminarium Duchownego, pan Marek Jończyk z Delegatury IPN w Kielcach, wygłosił konferencję: „Patriotyzm a nacjonalizm jak mówić dziś o wartościach?”. Na zakończenie zjazdu zostały podane aktualne ogłoszenia pracowników Wydziału Katechetycznego.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO