Spotkanie Diecezjalnych Moderatorów Róż Żywego Różańca

We wtorek, 3 marca 2020 r. u Sióstr Loretanek w Warszawie miała miejsce XVI Konferencja Moderatorów Diecezjalnych Żywego Różańca. Moderatorzy z całej Polski obradowali nad wieloma sprawami dotyczącymi Wspólnot Żywego Różańca.

Podczas spotkania omówiona została m.in. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 6 czerwca 2020 r. Już dziś zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Poddano także prezentacji nowy Modlitewnik dla Róż Żywego Różańca. Zachęcano także do podjęcia Wielkiej Nowenny Różańcowej we wszystkich diecezjach w Polsce.

Krajowy Duszpasterz Żywego Różańca wyraził wielką wdzięczność wszystkim duszpasterzom - opiekunom wspólnot parafialnych Żywego Różańca za wielką gorliwość i comiesięczne spotkania oraz formację tak licznych wspólnot różańcowych. Wiele ciepłych słów padło pod adresem zelatorów Żywego Różańca oraz wszystkich członków modlących się żarliwie w tak wielu intencjach Ojca Świętego i innych ważnych aktualnych spraw Kościoła.

Podkreślano także wielką rolę wszystkich członków Żywego Różańca na rzecz misji. Siostry Loretanki przedstawiły szeroką propozycję materiałów formacyjnych dla Wspólnot Żywego Różańca, szczególnie zachęcając, by w każdej parafii i w rękach wszystkich zelatorów i członków ŻR znalazło się czasopismo „Różaniec”, które można zaprenumerować TUTAJ.

Zebranie zakończone zostało wspólną Eucharystią w intencji członków Żywego Różańca oraz duszpasterzy i sióstr zakonnych odpowiedzialnych za formację wszystkich wspólnot. Niech Matka Boża Różańcowa ma w opiece wszystkich swych czcicieli. Prośmy, by Jej Niepokalane Serce odniosło zwycięstwo. Zachęcajmy siebie nawzajem do codziennej modlitwy różańcowej. Ożywiajmy swoją postawą już istniejące Wspólnoty Żywego Różańca, a w miarę możliwości twórzmy nowe.

Zachęcam także do udziału w Rekolekcjach Wspólnot Żywego Różańca w Rabce-Zdroju w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Kieleckiej w dniach 17-19 kwietnia 2020 r. (zapisy tel: 502-429-800).

Zawsze służę pomocą i życzliwością ogarniając codzienną modlitwą wszystkich należących do Róż Żywego Różańca.

ks. Łukasz Zygmunt
DIECEZJALNY MODERATOR RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA