Spotkanie Kolędników Misyjnych w Miechowie

Grupy kolędników misyjnych z kilkudziesięciu parafii diecezji kieleckiej uczestniczyły w sobotę, 25 stycznia 2020 r. w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Sanktuarium Grobu Bożego. Obecni byli też: misjonarz z Peru, delegaci Papieskich Dzieł Misyjnych oraz bp. Jan Piotrowski – były misjonarz w Ameryce Południowej.

Bp Piotrowski przewodniczył Mszy św. z udziałem grup kolędniczych. - Jesteście uczestnikami wielkiego dzieła, które wyrasta z wiary, aby stała się ona darem dla innych. Wasz dar pokonuje wszelkie granice, niesie wolność i nadzieję tym, którzy czekają na Pana Jezusa – zwrócił się do kolędników misyjnych.

W trakcie spotkania o swojej posłudze misyjnej opowiadał ks. Grzegorz Pańczyk, który od 9 lat jest proboszczem ponad 22-tysiecznej parafii Puerto Bermudes w Peru, położonej na obszarze ok. 8 tys. kw. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Peru i otrzymywały misyjne upominki.

- Ok. 60 tys. zł. zebrali w tym roku nasi kolędnicy misyjni i jest to piękny wynik, ale przede wszystkim jestem im wdzięczny, że uczą się ofiarować swój czas, o co dzisiaj tak trudno – powiedział KAI ks. Łukasz Zygmunt dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać niezwykłą historię parafii w Miechowie. Były również animacje misyjne, zabawy w Indian peruwiańskich i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą gwiazdę. Pierwsze miejsce przypadło parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach, drugie – par. Niepokalanego Poczęcia NMP z Buska-Zdroju, a trzecie św. Maksymiliana Kolbego z Wolicy – Tokarni.

W Miechowie znajduje się najstarsza w Europie replika Grobu Bożego. Kościół miechowski z został zbudowany na złożonej przez pobożnego rycerza Jaksę autentycznej ziemi z góry Golgoty, przywiezionej w workach w 1163 r. do Miechowa.

dziar
tekst za: ekai.pl