Spotkanie niepełnosprawnych w Rykoszynie

W Niedziele Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 r. gościnna parafia w Rykoszynie przyjęła osoby niepełnosprawne i ich opiekunów związane z działalnością Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Właśnie w Rykoszynie odbyło się doroczne spotkanie wielkanocne tzw. „święcone”. Na początku wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Tadeusz Lalewicz, następnie została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. W homilii, którą wygłosił ks. kan. dr Jan Jagiełka - dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie wiele można się było dowiedzieć o kulcie Miłosierdzia tj. o Święcie Miłosierdzia Bożego, Obrazie Jezu ufam Tobie, Koronce, Godzinie i Uczynkach miłosierdzia.

Następnym punktem spotkania był poczęstunek - pyszny żurek wielkanocny i ciasto - dar serca parafian z Rykoszyna. Potem usiedliśmy w kręgu koło kościoła i śpiewaliśmy przy akordeonie Zygmunta.

Majówka w Piekoszowie odbędzie się 29 maja o godz. 11.30
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!