Spotkanie osób niepełnosprawnych u kapucynów

„Trzeba wpatrywać się z miłością w Chrystusa przemienionego, napełnić się zachwytem i radością, żeby potem łatwiej radzić sobie z trudnościami".

W niedzielę, 17 marca 2019 r. tymi słowami pokrzepiał Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka uczestników spotkania osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów związanych z posługą Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Uczestnikami w liczbie kilkudziesięciuu osób byli nie tylko członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół „NASZ  DOM”, ale też innych, podobnych Stowarzyszeń w Kielcach.

Po raz kolejny gościnnie przyjęli nas Ojcowie Kapucyni przy ul. Warszawskiej w Kielcach. Wielkopostne spotkanie rozpoczęła Msza św. o godz. 14.00. Po niej odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważania zawierały cytaty biblijne oraz wyznania 19–letniego młodzieńca, chorego na chorobę nowotworową, który po amputacji obu nóg przeżył nawrócenie.

Dzięki zaangażowaniu prowadzących na przemian Edyty i Marcina, rozważanie męki Jezusa było przez wielu przeżywane z wielkim skupieniem i wzruszeniem.

Zapraszamy na 28 kwietnia 2019 r. godz. 12.00, na spotkanie wielkanocne, tzw. „święcone” do kościoła parafialnego w Wiśniówce.