Spotkanie Wspólnot Margaretkowych w Kielcach

Dnia 11 października 2018 r. w kościele Chrystusa Króla na Baranówku w Kielcach odbyło się  kolejne spotkanie Wspólnot Margaretkowych, w którym udział wzięli wierni z kieleckich parafii: Św. Wojciecha, Ducha Świętego, Św. Stanisława BM, NMP Królowej Polski i Chrystusa Króla.

Spotkanie rozpoczęliśmy Nabożeństwem Różańcowym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, następnie w czasie Mszy św. ks. proboszcz dr Jerzy Marcinkowski wygłosił homilię z cyklu „Księża niezłomni”, w czasie której przybliżył postać ks. dr. Piotra Oborskiego – wykładowcy WSD w Kielcach, proboszcza w Wolbromiu, aresztowanego przez władze komunistyczne w 1950 r.

Po Mszy św. odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji księży, za których modlimy się każdego dnia we Wspólnotach „Margaretkowych”, a następie udaliśmy się na krótkie spotkanie integracyjne.

kamyk

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"