Spotkanie Zarządu Kustoszy Sanktuariów Polski w Mnichowie

W piątek, 24 marca 2017 r. w parafii św. Szczepana w Mnichowie odbyło się spotkanie Zarządu Kustoszy Sanktuariów Polski. Gospodarzem spotkania był Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Spotkaniu przewodniczył bp Henryk Ciereszko – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów oraz pięciu Księży Kustoszy wchodzących w skład Zarządu. W trakcie spotkania wybrano Przewodniczącego Zarządu, którym został bp Henryk Ciereszko oraz Sekretarza Zarządu, którym został ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – Diecezjalny Duszpasterz ds. Sanktuariów w naszej diecezji oraz proboszcz Parafii  Mnichów.

Spotkanie miało charakter roboczy. Księża dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy duszpasterskiej i zastanawiali się nad metodami, które pozwolą bardziej rozpalić ducha modlitwy w Sanktuariach Polski, których jest ponad tysiąc. Wiele cennych propozycji i uwag przekazał bp Jan Piotrowski, któremu cały Zarząd Kustoszy Sanktuariów Polski wyraża wdzięczność za wspaniałe przyjęcie w Diecezji Kieleckiej i ogarnia modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej, królującej w kościele w Mnichowie.