Styczniowe czuwanie Grup Margaretkowych za nami

W piątek, 20 stycznia 2017r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne Czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Naszej styczniowej modlitwie patronował bł. Ks. Maksymilian Binkiewicz z grona 108 Męczenników II wojny światowej. Nasz patron urodził się i wychował w miejscowości Żarnowiec, z której przybyły do nas za pośrednictwem ks. kan. Adolfa Drożyńskiego - dziekana dekanatu żarnowieckiego oraz proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Żarnowcu.

W atmosferze przeżywanych niedawno Świąt Bożego Narodzenia, wspólnie z Chórem oraz Dziećmi z parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, zaprosiliśmy zebranych do refleksji i oddania chwały Dzieciątku Jezus poprzez śpiew kolęd.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Adolfa Drożyńskiego. Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Toboła, przybliżając postać bł. Ks. Maksymiliana Binkiewicza - męczennika pochodzącego z naszej ziemi. W homilii ks. Krzysztof zachęcił również do udziału w przeżywaniu „Miesiąca Dzieciątka Jezus” - praktyki pobożnościowej rozpowszechnionej przez zakon karmelitański.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu prosząc o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele i o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego. Czuwanie zwieńczyło błogosławieństwo lurdzkie oraz modlitwa na zakończenie dnia - Kompleta.

Po zakończeniu czuwania wszyscy spotkali się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. W czasie tego spotkania zebrani mogli również połamać się opłatkiem składając sobie życzenia.

Wspólnie z nami modlili się Kapłani oraz wierni z parafii:
• pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
• pw. Narodzenia NMP w Żarnowcu z ks. kan.  Adolfem Drożyńskim
• pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. kan. dr Grzegorzem Kaliszewskim
• pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
• pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
• pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
• pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z Ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka).