Styczniowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych

Dnia 17 stycznia 2020 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami i siostrami rozpoczęli kolejny rok wspólnej modlitwy o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych.

Czuwanie rozpoczęliśmy się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po których odbyła się Droga Krzyżowa. Podczas konferencji, historię życia patrona czuwania - Św. Bartłomieja Apostoła przybliżył zebranym ks. Rafał Gudwański - dyrektor Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego Diecezji Kieleckiej „Betania”. Ks. Gudwański konferencję oparł na słowach z Pisma Świętego mówiących o św. Bartłomieju jako o człowieku, w którym nie było podstępu. W szczegóły sposób podkreślił w Jego życiu ważną cnotę czystości myśli, słów i uczynków. Rozwijanie tej cnoty dziś jest możliwe tylko w aspekcie dobra, które możemy czynić z równoczesnym pytaniem się Boga jak On nas widzi. Następnie wierni mogli oddać cześć relikwiom Św. Bartłomieja

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele pod przewodnictwem i z homilią ks. Rafała Gudwańskiego. Kaznodzieja mówił do zebranych o potrzebie męstwa we współczesnym świecie. - „Ceną którą każdego dnia chrześcijanin płaci za męstwo jest nie tylko męczeństwo krwi, ale męczeństwo codziennego życia wiernego Ewangelii”.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem naszej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie oraz kompleta.

Po zakończeniu czuwania zebraliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W styczniowym czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie z o. Bruno Paterewiczem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Krzysztof Sochacki - posługujący w Medjugorie
- Ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach