Styczniowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych za nami

W Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach członkowie Wspólnot Margaretkowych rozpoczęli kolejny rok modlitwy o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie rozpoczęło się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po których odbyła się Droga Krzyżowa. Następnie zebrani obejrzeli Jasełka przygotowane przez Dzieci i Młodzież z parafii św. Idziego w Tczycy.

Podczas konferencji sylwetkę patrona czuwania - bł. Bronisława Markiewicza przybliżył oO. Krzysztof Poświata ze Zgromadzenia Księży Michalitów. W szczególny sposób została podkreślona została główna idea życia i posługiwania bł. Bronisława Markiewicza wyrażona w haśle: „Chciałbym zebrać miliony dzieci opuszczonych ze wszystkich narodów i ras, żywić  i ich za darmo na duszy i ciele”. Następnie wierni mogli oddać cześć Relikwiom Bł. Bronisława Markiewicza.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele pod przewodnictwem i z homilią o. Krzysztofa, który wychodząc od Ewangelii o uzdrowieniu paralityka mówił o bardzo potrzebnej posłudze kapłanów wobec wyzwań naszych czasów. Mówił: „Kapłani realizując polecenie Jezusa na nowo  uczą ludzi chodzić i rozwiązywać pęta nałogów grzechów”. Dziękując Wspólnotom Margaretkowym za codzienną modlitwę za kapłanów, kaznodzieja zachęcił do wytrwałości i wierności.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem naszej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończeniu czuwania zebraliśmy się w spichlerzu, aby podzielić się opłatkiem, składając sobie życzenia i ciesząc się wzajemnie swoją obecnością.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- Ks. kan. Władysław Ogonowski
- Ks. Jan Błaszczyk (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach