Świątecznie u wojewody

U wojewody świętokrzyskiego odbyło się spotkanie dla parlamentarzystów i przedstawicieli regionalnych mediów z okazji nadchodzącej Wielkanocy. Była to dobra chwila, by złożyć świąteczne życzenia mieszkańcom regionu i osobom na co dzień współpracującym z urzędem.

- „Chcę państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę, aby ten czas był chwilą zatrzymania się, zweryfikowania różnych spraw. W wywiadach nasz sportowiec mówił, że „jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu”. Myślę, że to najlepszy czas byśmy sobie to uświadomili" – mówiła do zebranych wojewoda Agata Wojtyszek, przywołując słowa skoczka Kamila Stocha.

- „Życzę nadziei, szczególnie wtedy, gdy wszystko się wali" – mówił biskup Marian Florczyk. - „Życie jest takie, że potrafi burzyć poprzez los, który nazywamy niełaskawym, bolesnym. Życzę, by odnaleźć nadzieję, bo ona jest nam bardzo potrzebna w życiu osobistym. Ostatnio słyszeliśmy o faktach takich jak śmierć dziecka, śmierć studentki i to wszystko się także o nas ociera. Trzeba w tym odnaleźć nadzieję" – mówił bp Florczyk.

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi bp Marian Florczyk życzył także radości i wiary.

tekst za: em.kielce.pl