„Świętokrzyski Laur" dla Katarzyny Bernat

Katarzyna Bernat – redaktor Diecezjalnego Radia eM Kielce, została nagrodzona „Świętokrzyskim Laurem" w kategorii Laur Specjalny za organizację Światowych Dni Młodzieży.

Nagroda wojewody świętokrzyskiego „Laur Świętokrzyski" jest przyznawana od 2006 r. To honorowe wyróżnienie dla osób oraz instytucji.

- „W naszym regionie jest wiele wyjątkowych osób, przedsiębiorstw i instytucji, których działalność jest godna uwagi i szacunku. To dzięki nim możemy promować nasze województwo nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Dziś nagradzamy najlepszych” – powiedziała przed rozpoczęciem gali wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży Katarzyna Bernat pełniła funkcję pełnomocnika wojewody ds. ŚDM. Brała udział w wielu spotkaniach z duszpasterzami, różnymi służbami mundurowymi i nie tylko.

– „Przygotowanie Światowych Dni Młodzieży nie było dziełem jednego człowieka. Dlatego uważam, że ta nagroda jest przede wszystkim dla wolontariuszy, którzy poświęcali swój wolny czas, pracowali dzień i noc, żeby wszystko dobrze wyszło. „Laur Świętokrzyski 2016” jest także nagrodą dla rodzin, które przyjęły pod swój dach pielgrzymów z całego świata. To również wyróżnienie dla inspirujących księży i sióstr zakonnych oraz służb: policji, straży pożarnej, ratowników medycznych, którzy zadbali o bezpieczeństwo” – wyliczała Katarzyna Bernat.

Pani Katarzynie gratulujemy i dziękujemy za wszelkie dobro,
jakie czyni dla Kościoła Kieleckiego!

Bóg zapłać!