Sztuka pt. "Bici biją"

Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny (ul. Turystyczna) serdecznie zaprasza na sztukę pt.: „Bici biją”. Będzie ona wystawiona w dolnym kościele w kolejne niedziele: 4, 11 i 18 marca o godz. 19.00.

Sztuka Inki Dowlasz w ciekawy i nowoczesny sposób przedstawia zjawisko przemocy oraz agresji wśród młodzieży. Opowiada nam historię, która może zdarzyć się w każdej szkole. W trakcie spotkania przypadkowo dochodzi do wypadku, w którym jeden z chłopaków zostaje pobity, trafia do szpitala i jak się okazuje będzie sparaliżowany. Splot przypadkowych okoliczności sprawia, że sprawca tego wypadku spotyka osobę, która zderza go z obrazem jego własnej agresji. Każdy bohater styka się z przejawami przemocy. Nie potrafią oni zapanować nad emocjami, pomimo ogromnej potrzeby miłości. Wszyscy bohaterowie sztuki pod wpływem przeżytych zdarzeń, stają się dojrzalsi, zaczynają inaczej patrzeć na świat, a także i samych siebie.

„Bici biją” pokazuje nam, w jaki sposób rodzi się agresja. Nie wystarczy tylko karać za złe czyny, trzeba też dociekać, jak i spróbować zrozumieć, z jakiego powodu do nich dochodzi. Musimy uświadomić sobie, że zło nie leży w tym, że ktoś nienawidzi, zło zaczyna się w tedy, kiedy te uczucia przejmują kontrolę nad naszym życiem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!