Trwa Tydzień Biblijny

Pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” w dniach 19-25 kwietnia 2015 r. przeżywamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. 19 kwietnia rozpoczęła go Niedziela Biblijna.

- „Tydzień Biblijny to przede wszystkim taki czas, kiedy my sami sobie mamy przypomnieć, że Pismo św. to nie tylko Tydzień Biblijny, ale Pismo św. to przede wszystkim taka księga, po którą warto sięgać” – mówi w rozmowie z Radiem RDN ks. dr hab. Piotr Łabuda, biblista.

- „Św. Paweł w Liście do Tymoteusza pisze, że Pismo św. daje mądrość, wiarę w Jezusa Chrystusa i prowadzi nas do zbawienia. I to są chyba takie fundamenty, które daje nam dotykanie tej księgi, która, jak napisze Paweł, jest od Boga natchniona. Roman Brandstaetter powie: jest też Bogiem tchnąca. Dla mnie po to jest ten Tydzień Biblijny żeby nam przypomnieć, żeby przez ten czas pojawiała się ta zachęta, to przypomnienie aby sięgać po Pismo św”. - dodaje ks. Łabuda.

Każda parafia naszej diecezji otrzymała specjalną książeczkę z komentarzami liturgicznymi, nabożeństwami, propozycjami spotkań w grupach młodzieżowych, dziecięcych, starszych oraz katechez szkolnych.

tekst za: www.rdn.pl

Zobacz: www.biblista.pl