Trwa Tydzień Misyjny

W niedzielę, 19 października 2014 r. rozpoczął się Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem – „Z Ewangelią do narodów”. To okazja do refleksji nad dziełem misyjnym Kościoła i naszym zaangażowaniem w krzewienie wiary. W tych dniach wierni z różnych kontynentów poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności włączają się we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych. Ważna jest jednak nie tylko jednorazowa akcja, ale podejmowanie długofalowych działań kontynuujących tę misję zleconą chrześcijanom przez Chrystusa.

Dzieła te powinny być szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży. Wdzięczni za tych, którzy przynieśli na nasze ziemie Ewangelię, sami powinniśmy zastanowić się jak przekazać dalej ten dar. Dlatego przygotowania do ŚDM Kraków 2016 chcemy uczynić równocześnie czasem promowania wolontariatu misyjnego.

Zachęcamy parafie do wykorzystania przekazanych materiałów liturgicznych na każdy dzień, przygotowanych przez Papieskie Dzieła Misyjne oraz podejmowania lokalnych inicjatyw z tym zwązanych.