Trwa Tydzień modlitw o powołania

W IV tygodniu okresu wielkanocnego, rozpoczynającego się Niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele obchodzony jest Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który tym razem będzie przebiegał pod hasłem „Powołani do Miłosierdzia".

W orędziu papieskim na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania zatytułowanym „Kościół Matką Powołań", papież Franciszek stwierdza „Bóg powołuje nas do bycia częścią Kościoła, w którym po pewnym czasie dojrzewania daje nam konkretne powołanie”. Słowa te bardzo mocno wpisują się w przeżywaną w naszym kraju 1050. rocznicę chrztu Polski oraz zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Bez posługi kapłanów trudno byłoby o chwalebną historię wiary w naszym narodzie.

Odkrycie powołania do kapłaństwa czy życia konsekrowanego nie jest czymś prostym  w dzisiejszym świecie. Tym bardziej zobowiązani jesteśmy do wsparcia modlitewnego młodych ludzi, szukających swojego miejsca w Kościele i świecie, odkrywających boży plan wobec nich.

Zapraszamy wszystkich diecezjan do wspólnego wołania o nowe, święte powołania do Służby Bożej w Kościele, które zanosimy za pośrednictwem świętych. Kolejne spotkania będą miały miejsce w następującym porządku:

- 14 kwietnia , godz. 19.00 – par. Michała Archanioła w Koniecpolu (dla dekanatów: Szczekociny, Włoszczowa, Koniecpol, Lelów, Sędziszów);

- 18 kwietnia, godz. 19.00 – par. Tczyca (dla dekanatów: Skalbmierz, Kazimierza Wielka, Proszowice, Słomniki, Skała, Miechów, Żarnowiec Wodzisław, Wiślica, Nowy Korczyn);

- 21 kwietnia, godz. 19.00 – par. Brzeziny (Pińczów,  Stopnica, Busko Zdrój, Kielce, Morawica, Chmielnik);

- 22 kwietnia, godz. 19.00 – par, Chęciny (Łopuszno, Piekoszów, Chęciny, Małogoszcz, Jędrzejów);

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!