Trwa Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego

„Powołania znakiem nadziei opartej na wierze” – pod takim hasłem obchodzony jest Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego, który przeżywamy od 21-27 kwietnia.

– Pragniemy w tym szczególnym czasie tygodnia modlitw o powołania złożyć dziękczynienie za niepojęty dar Bożej łaskawości, jaki jest wpisany w każde ludzkie powołanie. To w nim wyraża się ogrom Bożej miłości, jaka leży u podstaw ludzkich wyborów, szacunku dla odwiecznego Bożego dobra i obietnicy zwycięskiej mocy Ducha Świętego – podkreśla bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu ds. powołań.

Jak podkreśla ks. dr Marek Dziewiecki, duszpasterz krajowy powołań, pierwszym powołaniem człowieka jest powołanie do przyjęcia daru człowieczeństwa, z wdzięcznością wobec Stwórcy, który uczynił nas na Swoje podobieństwo. Drugie jest powołanie do świętości, czyli do bycia człowiekiem w tej najpiękniejszej wersji. Dopiero trzecie jest powołanie konkretne, do realizowania świętego człowieczeństwa w małżeństwie i rodzinie, w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. – W rodzinach i w parafii powinniśmy pomagać młodym w dojrzewaniu do decyzji powołaniowej – zaznacza ks. Dziewiecki.

W materiałach na Tydzień Modlitw o Powołania, wydanych staraniem Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, znajdziemy m.in. konferencje powołaniowe, świadectwa, statystykę powołań i materiały liturgiczne. – Te materiały mają pomóc w usłyszeniu głosu Pana Boga, pomóc w przygotowaniu klimatu powołaniowego – wyjaśnia ks. Emil Parafiniuk, sekretarz Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

tekst za: www.bosko.pl