Trzy tysiące osób towarzyszy duchowo pielgrzymom kieleckim

Nawet około trzech tysięcy osób uczestniczy już w wirtualnej Grupie Duchowej pielgrzymki, niemal w każdej godzinie spływają nowe intencje i nowe zgłoszenia – informuje KAI Agnieszka Pacholec, rzecznik prasowy Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Dzisiaj już piąty dzień pielgrzymki kieleckiej, która na Jasną Górę wchodzi w poniedziałek 13 sierpnia.

Wirtualna grupa duchowa jest nowością tegorocznej pielgrzymki. Zapisać się do niej można, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej pielgrzymki lub we własnych parafiach. Grupa duchowa jest 14. z kolei i uzupełnia 13 grup tradycyjnych. W imieniu grupy idzie ks. Wojciech Pikos, który niesie krzyż oraz sztandar z Janem Pawłem II – patronem grupy.

„Intencji w tej grupie jest tak dużo, że ks. Wojciech codziennie je drukuje i rozdaje innym grupom. Pielgrzymi z pozostałych grup pomagają mu nieść krzyż i sztandar, interesując się tą nową jakością w naszej pielgrzymce, odczuwając współodpowiedzialność i łączność z pielgrzymami duchowymi choćby podczas codziennej Mszy św.” – wyjaśnia Agnieszka Pacholec. Jej zdaniem, Grupa Duchowa, okazała się „starzałem w dziesiątkę”.

Stała łączność grupy z pielgrzymką kielecką jest utrzymywana poprzez np. apele we własnych kościołach, modlitwę rodzinną, intencje, podejmowane posty, kontakt przez stronę internetową pielgrzymki. Każdy z duchowych pielgrzymów otrzymał także „mapę duchową” pielgrzymki - zawierającą wskazówki duchowe i podpowiadającą sposoby modlitwy na każdy dzień, w zgodzie z hasłem pielgrzymki „Kościół naszym domem” i z patronami poszczególnych dni.

W pielgrzymce kieleckiej idzie ok. 2,5 tys. osób. Najmłodszy z nich to 13–miesięczny Wojtuś. Z Wiślicy na Jasną Górę pielgrzymi mają do pokonania 200 km.

dziar
tekst za: www.ekai.pl