Tydzień Modlitw o Powołania

W dniach od 7-13 maja 2017 r. trwał kolejny Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, zwłaszcza do naszego Seminarium.

Jest to inicjatywa modlitewna zainaugurowana przez papieża Pawła VI i była odpowiedzią papieża na pogłębiający się wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z przejawów był spadek powołań, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Zmalała drastycznie ilość księży, zakonników i zakonnic, obserwowano liczne w owym czasie wystąpienia i porzucenia stanu duchownego.

Tegoroczny tydzień powołaniowy trwający do 13 maja, przeżywać będziemy pod hasłem: „Zachęcani przez Ducha do misji”. Ojciec Święty w swoim orędziu na ten czas, skupił się na głoszeniu Dobrej Nowiny po tym, jak w poprzednich latach proponował refleksję nad dwoma innymi aspektami. Chodziło wtedy o „wezwanie do «opuszczenia siebie», aby nastawić się na słuchanie głosu Pańskiego, oraz o znaczenie wspólnoty kościelnej jako szczególnego miejsca, gdzie Boże powołanie rodzi się, żywi i wyraża”.

Niech przedłużeniem modlitwy osobistej o nowe powołania stanie się także aktywny udział w cyklu spotkań „Przez ich zasługi i modlitwy”. Są one cyklem spotkań modlitewnych na terenie naszej diecezji podczas, których przez wstawiennictwo świętych modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa do Seminarium kieleckiego. Kolejne spotkania odbędą się jeszcze w parafii: pw. Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu (8 maja), pw. Ducha Świętego w Kielcach ( 9 maja), pw. Trójcy Świętej w Koniecpolu (18 maja) oraz pw. Marii Magdaleny w Koszycach (23 maja).

Zapraszamy już dziś do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w kościele!

Ks. dr Mirosław Kowalski
MODERATOR DUSZPASTERSTWA POWOŁAŃ