U Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

Dnia 11 lipca 2018 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się trzecie w tym roku czuwanie modlitewne.

Paweł Pasek swój referat poświęcił Matce Bożej z Dzieciątkiem, której obraz cudami słynący znajduje się w Koszycach w kościele pw. św. Marii Magdaleny. W czasie modlitwy różańcowej rozważane były Tajemnice Bolesne, a rozważania przygotowali Rycerze Kolumba.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 8 prezbiterów pod przewodnictwem ks. proboszca Marka Małczęcia z parafii św. Mikołaja w Starym Korczynie. Homilię, w której rozważał ewangeliczny opis cudu w Kanie Galilejskiej, wygłosił ks. Łukasz Bucki. Zachęcał aby iść za przykładem nowożeńców z Kany Galilejskiej i jak oni zaprosili Jezusa na swoje wesele, tak powinniśmy mieć odwagę zaprosić Jezusa do swojego życia. - Matka Boża jest w stanie uprosić u swojego Syna cud dla nas jeżeli tylko my wsłuchamy się w Jej głos i będziemy każdego dnia „napełniać stągwie wodą” z wiarą i odwagą" – dodał na zakończenie ks. Bucki.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział 100 osób, w tym goście z Tychów, Radomska, Miechowa, Nowego i Starego Korczyna, Solca-Zdroju i z parafii Janina. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się 8 sierpnia, o godz. 18.00, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu.