Uroczystości w Wolicy-Tokarni

We wtorek, 14 sierpnia 2012 r. parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni przeżywała swoją Uroczystość Odpustową. Sumie przewodniczył bp ordynariusz Kazimierz Ryczan.

Uroczystość zgromadziła wielu wiernych. Mszę św. razem z bp Ryczanem koncelebrowali ks. kanonik Wacław Ligór – pierwszy proboszcz parafii oraz Ojcowie Franciszkanie z Chęcin.

Na początku wszystkich zebranych powitał ks. kanonik Jacek Dąbek, proboszcz parafii. Następnie Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia nowych elementów, które pojawiły się w budującej się świątyni – a są nimi: nowy sufit, drzwi i tabernakulum. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Parafię pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni erygował bp Stanisław Szymecki w 1982 r.  Nowa wspólnota została wydzielona z parafii Łuków i Sobków. W 2006 r. bp Marian Florczyk poświęcił plac pod budowę nowego kościoła. Parafia liczy 2 538 wiernych.

mhas