Uwielbiali Pana na kieleckim Rynku

Śpiew, taniec i modlitwa – tak wyglądało Uwielbienie na kieleckim Rynku. Centralnym punktem uroczystości było wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Koncert uwielbienia rozpoczął się radosnym śpiewem. – „Co roku jestem tutaj, co roku jeżdżę na Lednicę. Co roku proszę o coś Pana Boga i to się spełnia. Świetne jest to, że Uwielbienie łączy wiele środowisk” – mówił Kamil Zarychta, uczestnik Uwielbienia. Z kolei Dominika Bogucka ze wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem” uważa, że dotychczasowe edycję wydarzenia przyniosły dobre owoce i ma nadzieję na podobne efekty w tym roku. – „Główny przekaz jest taki, że Pan Jezus żyje wśród nas, nie jest zamknięty jedynie w kościele” – przypomniała Dominika Bogucka.

Bartek Krychowiak, młody człowiek, który w swoim życiu doświadczył wiele zła i odwrócił się od Boga opowiedział z kolei swoje świadectwo. Wychowany w rodzinie pełnej przemocy, po śmierci swojego dziecka podjął trud pielgrzymki do Medjugorie. To zaowocowało nawróceniem, dzięki czemu nie tylko on, ale również jego bliscy nawrócili się do Boga.

Kolejną historię nawrócenia przedstawiła Anna Golędzinowska, była modelka. Zakończyła ją ciekawą puentą. – „Weźcie do ręki telefon i wyślijcie SMS-a do kogoś, z kim dawno nie rozmawialiście. Dawno, czyli od dziś, od tygodnia, a może od wielu lat. Przeproście ich za to i porozmawiajcie” – dodała Anna Golędzinowska.

Anna Pochopień, która wystąpiła w jednej ze scen biblijnych podczas Uwielbienia podkreśla, że uroczystość ma ogromną wartość. – „To jest akt naszej wiary i odwagi. Osoby postronne może to zmusić do refleksji nad wartościami i sensem życia” – mówiła Anna Pochopień.

Centralnym punktem uroczystości było wystawienie Najświętszego Sakramentu, który przeniesiono na kielecki Rynek w uroczystej procesji z kościoła św. Wojciecha. Na koniec Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć