V Diecezjalny Turniej LSO w tenisie stołowym za nami

W sobotę, 4 marca 2017 r. odbył się V Diecezjalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w tenisie stołowym o Puchar Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolicy (dekanat chęciński).

Do rywalizacji finałowej w hali sportowej stanęło ponad sześćdziesięciu ministrantów. Po prawie całodziennych zmaganiach wyłoniono mistrzów w poszczególnych kategoriach.

W kategorii wiekowej Szkoła Podstawowa
  I MIEJSCE: Patryk Smorąg, Par. Mokrsko Dolne
 II MIEJSCE: Kamil Parandyk, Par. Chomentów
III MIEJSCE: Igor Piątek, Par. Daleszyce

W kategorii wiekowej Gimnazjum
  I MIEJSCE: Filip Jasiński, Par. Wiślica
 II MIEJSCE: Wojciech Pulut, Par. Leszczyny
III MIEJSCE: Jakub Bąkowski, Par. Klimontów

W kategorii wiekowej Szkoła Ponadgimnazjalna
  I MIEJSCE: Jeziorski Jan, Par. Włoszczowa – Wniebowzięcia NMP
 II MIEJSCE: Konrad Zientara, Par. Bejsce
III MIEJSCE: Krzysztof Sowa, Par. Bejsce

W turnieju uczestniczyli przedstawiciele Parafii: Górno, Daleszyce, Leszczyny, Wolica-Tokarnia, Koszyce, Kielce-Podkarczówka, Grzymałków, Mokrsko Dolne, Wodzisław, Wiślica, Ćmińsk, Kielce – Św. Maksymiliana, Chomentów, Stopnica, Gnojno, Książnice Wielkie, Janina, Klimontów, Kielce – Białogon, Jędrzejów – Trójcy Świętej, Hotel Czerwony, Kroczyce, Koniecpol – Trójcy Świętej, Włoszczowa – Wniebowzięcia NMP, Bejsce.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczył bp Marian Florczyk wraz z Robertem Jaworskim - Burmistrzem Miasta i Gminy Chęciny oraz Niną Budziosz - dyrektor ZSO w Wolicy.

- „Tenis stołowy rozwija sprawność fizyczną, poprawia koncentrację i refleks” – przekonywał bp Florczyk. Wspomniał także o historii szkoły w Wolicy pod kątem sportowym i wielu osiągnięciach tutejszych mieszkańców w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych. - „W tym roku wybraliśmy na miejsce rozgrywek halę w Wolicy ze względu na wyjątkowość i życzliwość ludzi” – mówił biskup, który złożył także podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych w organizację całego wydarzenia. Do nich też trafiły specjalne statuetki, które z rąk ks. Łukasza Bisia - wikariusza z Sanktuarium św. Maksymiliana w Wolicy odebrali: Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny, dyrektor ZSO w Wolicy, Apostolat Maryjny z Wolicy oraz grupa Przyjaciele Maksymiliana.

Na koniec statuetka za organizację całego wydarzenia w Wolicy trafiła także do ks. Łukasza Bisia. Wręczył ją ks. Mariusz Kałka - diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Foto: Agnieszka Olech