VII Diecezjalny Dzień Młodzieży

Hasło „Bóg źródłem prawdziwej radości” towarzyszyło spotkaniu ponad 300 osób przybyłych do Kielc na VII Diecezjalny Dzień Młodzieży. Tym razem młodzi wraz z duszpasterzami zgromadzili się 12 i 13 października 2012 r. w czterech parafiach dekanatu Kielce Śródmieście.

Po zawiązaniu wspólnoty przeszli do kościoła św. Wojciecha, gdzie uczestniczyli w „Wieczorze uwielbienia”. Spotkanie modlitewne, pięknie przygotowane przez miejscową wspólnotę „Zarażę Cię Bogiem”, było okazją, by doświadczyć radości ze spotkania z Bogiem we wspólnocie wiary. Przez adorację Najświętszego Sakramentu, namaszczenie olejkiem radości i błogosławieństwo doświadczyli Tego, który jest Miłością.

Po noclegu i śniadaniu w parafiach, młodzi przybyli ponownie do kościoła św. Wojciecha. Wspólny śpiew i tańce integracyjne były wstępem do konferencji zatytułowanej „Wojna światów”, którą w sposób porywający i humorystyczny wygłosił p. Andrzej Wronka z Siedlec. Ukazane problemy uświadomiły błędne poszukiwania radości w życiu i potrzebę pogłębionej formacji chrześcijańskiej. To ważne, aby młodzi brali odpowiedzialność za kształtowanie rówieśników w swoich środowiskach.

Zakończeniem tegorocznego spotkania była pielgrzymka do Bazyliki Katedralnej, gdzie młodzież z duszpasterzami włączyła się w Eucharystię inaugurującą Rok Wiary w diecezji kieleckiej.

Zdjęcia ze spotkania znajdziemy na zcb.xn.pl