W drodze na Jasną Górę - u Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie

W czwartek, 9 sierpnia 2018 r. pątnicy Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do Piekoszowa. Ten rok jest wyjątkowy - jest to 50 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, czczonej w Piekoszowie od ponad 300 lat.

Od godz. 10.30 rozpoczęło się „wchodzenie” poszczególnych grup pielgrzymów. Tradycyjnie już pierwszą grupę poprowadził Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Pielgrzymi byli kropieni obficie wodą święconą, następnie całowali krzyż i wchodzili do kościoła, aby przywitać się z Matką Bożą Piekoszowską.

Kilkanaście minut po godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Ze względu na panujący upał Eucharystia była sprawowana w tym roku w kościele. Na początku Mszy św. wszystkich powitał ks. kan. Zygmunt Kwieciński, kustosz piekoszowskiego sanktuarium. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Witold Janocha. Po kazaniu kapłani udzielali chętnym Sakramentu Chorych, bowiem tego dnia wszyscy pielgrzymi pochylali się na tym właśnie sakramentem.

Po Mszy św. wokół kościoła można było skorzystać z posiłku, który został przygotowany przez mieszkańców Piekoszowa. Księża i kadra zostali zaproszeni na posiłek do Domu dla Niepełnosprawnych, który przygotowali w tym roku mieszkańcy Podzamcza.

Około godz. 13.30 pątnicy rozpoczęli wymarsz z naszej parafii i udali się w stronę Rykoszyna.

Pielgrzymka Kielecka rozpoczęła się 5 sierpnia w Wiślicy. Wczoraj pielgrzymi dotarli do Kielc, na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

xmhas

>> Galeria zdjęć