Wakacyjne Oazy rekolekcyjne

Ruch Światło-Życie, zwany popularnie „Oazą”, zaprasza w wakacje na 15-dniowe oazy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży oraz małżeństw i dorosłych, a także 6-dniowe rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych - małżonków i osób indywidualnych.

Mogą z nich skorzystać tak formujący się w małych grupach, jak i osoby, które wcześniej nie były na rekolekcjach oazowych i nie uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych.

Oaza rekolekcyjna jest oparta na schemacie tajemnic różańcowych, związanych z treściami formacyjnymi wyrażonymi w tematach dnia. Natomiast rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone są w oparciu o sześć praw życia duchowego.  Zastosowana w tych rekolekcjach metoda przeżyciowa - poznana treść jest wprowadzana w życie w codziennych obowiązkach - służy formacji dojrzałych postaw chrześcijańskich. Przez spotkania formacyjne, modlitwę osobistą i wspólnotową, wypełnianie dyżurów oraz zabawę i wycieczki, uczestnicy mają możliwość doświadczyć życia chrześcijańskiego i otworzyć się na doświadczenie wspólnoty Kościoła.

Rekolekcje wakacyjne dają też możliwość zawiązania w parafii grupy oazowej lub kręgu Domowego Kościoła, dlatego zachęcam do wysłania kilku osób lub małżeństw na dany turnus.

Terminy oaz rekolekcyjnych:

Turnus I - 27.06-13.07.2015 r.
Oaza Nowej Drogi - po klasie VI szkoły podst. i I klasie szkoły gimnazjalnej - Podole Górowa. Koszt z dojazdem 590 zł.
Oaza Nowej Drogi - po II klasie gimnazjum i wzwyż - Szlachtowa. Koszt z dojazdem 670 zł.
Oaza Nowego Życia I° Domowego Kościoła dla małżonków z dziećmi - Rycerka Górna. Koszt dla osoby dorosłej - 1175 zł. Kontakt tel. 793-168-089.

Turnus II - 14.07-30.07.2015 r.
Oaza Dzieci Bożych po klasie IV i V szkoły podstawowej - Podole Górowa. Koszt z dojazdem 590 zł.

Turnus III - 01-17.08.2015 r.
Oaza Nowego Życia - osoby ze szkół średnich i studenci - Szlachtowa. Koszt z dojazdem 670 zł.

Turnus IV - 18-23.08.2015 r.
Rekolekcje Ewangelizacyjne dla małżeństw wraz z dziećmi oraz osób indywidualnych - Szlachtowa. Koszt bez dojazdu 270 zł. dla dorosłych i 100-180 zł. dla dzieci w zależności od wieku.

Kartę uczestnika oazy wakacyjnej można pobrać z zakładki lub naszej strony www.kielce.oaza.pl z zakładki „REKOLEKCJE”. Na tejże stronie można znaleźć szczegółowe informacje związane z wyjazdem na rekolekcje. Zgłoszenia wraz z zaliczką w wysokości 200 zł, przyjmuje Referat Ruchu Światło-Życie w terminie do 12 czerwca 2015 r.

Bliższych informacji na temat proponowanych Rekolekcji można uzyskać w Referacie Ruchu Światło-Życie, tel. 41-368-05-04 oraz u Księdza Moderatora Sławomira Sarka, tel. 602-758-365.

Pobierz: Karta uczestnika