Warsztaty dziennikarsko-teatralne

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej zaprasza na warsztaty dziennikarsko-teatralne.

Wiele parafii ma swoją stronę internetową. Czasem prosimy młodego człowieka o napisanie notatki z jakiegoś wydarzenia. Okazuje się, że nie bardzo wie, jak się za to zabrać. Między innymi takie zagadnienia będą przerabiane na warsztatach, które będzie prowadził pan Marek Klapa, dziennikarz Diecezjalnego Radia eM Kielce". Przybliży także wiele przydatnych kwestii związanych z dziennikarską pracą.

Pan Mirosław Bieliński, aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, poprowadzi warsztaty pod kątem przygotowania młodzieży do zaangażowania się w powstanie lub też lepsze funkcjonowanie grup teatralnych działających np. przy parafiach. Niewątpliwie ewangelizacja przez teatr ma swoją nieocenioną wartość.

Warsztaty odbędą się w dniach od 5-7 maja 2017 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Rozpoczęcie w piątek (5 maja) o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę (7 maja) o godz. 13.30.

Należy zabrać ze sobą wygodne, luźne ubranie (np. dres), lekkie buty na zmianę oraz materiały do notowania. Koszt: 130 zł.

Zgłoszenia do Klaudii Browarnik (tel. 730-422-017) lub do mnie (tel. 600-604-258), do wtorku, 2 maja 2017 r.

Ks. Marek Blady
ASYSTENT DIECEZJALNY KSMDK