Wieczorne czuwanie przy trumnie bp. Ryczana

Po Mszy żałobnej wiele osób pozostało w bazylice katedralnej, aby modlić się w intencji zmarłego biskupa Kazimierza Ryczana podczas specjalnego czuwania. Poprzedziły je nieszpory żałobne pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka. W czasie czuwania czytano fragmenty homilii biskupa Kazimierza Ryczana.

Wierni bardzo dobrze wspominają postać swego byłego ordynariusza. - „Był rozmowny, uczynny, przyjazny i uśmiechnięty. Homilie Kazimierza Ryczana były krótkie, mądre a czasami nawet kontrowersyjne, ale na pewno na długo pozostaną w pamięci" – powiedział pan Marian.

Dla wielu osób ksiądz biskup był wzorem moralnego postępowania w religii chrześcijańskiej. – „Wydaje mi się, że zawsze mówił taką szczerą prawdę i uczył człowieka, że należy iść zawsze prostą drogą. Całe życie kierował się hasłem „Krzyż, Maryja i Wspólnota” – powiedział pan Andrzej reporterowi Radia Kielce.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Galeria zdjęć