Wierzę w świętych obcowanie!

Rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań modlitewnych „Przez Ich zasługi modlitwy…” – czyli prośb o powołania zanoszonych za wstawiennictwem świętych.

W tym roku są nimi Św. Zelia i Ludwik Martin, Św. Matka Teresa, Św. Brat Albert Chmielowski, Św. Charbel Makhlouf. Pierwsze nasze spotkanie odbyło się w parafii pw. NPNMP w Chmielniku.

W najbliższych tygodniach planowane są także spotkania w takich parafiach jak:

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu - w poniedziałek, 8 maja o godz. 19:00.

Parafia pw. Ducha Świętego w Kielcach - we wtorek, 9 maja o godz. 19:00.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Koniecpolu - w czwartek, 18 maja o godz. 19:00.

Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Koszycach - we wtorek 23 maja o godz. 19:00.

Każde spotkanie składa się z dwóch części, pierwsza rozpoczyna się Eucharystią pod przewodnictwem członka zarządu WSD. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy wszystkich kapłanów. Cała oprawa liturgiczna i muzyczna należy do alumnów WSD. Druga część spotkania bezpośrednio po Eucharystii odbywa się przy relikwiach świętych. Na zakończenie będzie możliwość ucałowania relikwii. Akcja skierowana jest do wszystkich, którym na sercu leży sprawa powołań do kapłaństwa.

Gdyby ktoś z Księży uznał, że lepiej dla jego parafii będzie wziąć udział w innym miejscu niż wskazane, proszę o zgłoszenie takiej decyzji.

Zwracam się również z prośbą o informację dotyczącą ilości uczestników z danej parafii (lub o ich braku, jeśli będzie taka sytuacja; mail: kowalm@vp.pl; tel. 693-939-796). Jest to konieczne dla technicznych spraw związanych z organizacją spotkania.

Ks. dr Mirosław Kowalski
MODERATOR DUSZPASTERSTWA POWOŁAŃ