Wigilia dla samotnych i bezdomnych u św. Józefa

W piątek, 21 grudnia 2012 r. w kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach odbyło się spotkanie wigilijne dla samotnych, bezdomnych i chorych. Przy wigilijnym stole zasiadły 262 osoby.

Na początku ks. prałat Jan Iłczyk, proboszcz parafii poprowadził modlitwę, następnie wszyscy odśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy", a potem zebrani goście zasiedli do spożywania wieczerzy.

Młodzież z V LO im. Ks. Piotra Ściegiennego, studenci i młodzież parafii aktywnie włączając się w to szczególne przedsięwzięcie sprawnie posługiwali przy stole na którym nikomu nie zabrakło ciepłego posiłku (barszczyk, paszteciki, ryby, tradycyjnej kapusty z grochem), herbaty, ciasta, a przede wszystkim chleba, uśmiechu i dobrego słowa.

Wigilijny wieczór, młodzież umiliła śpiewem kolęd do którego przyłączyli się wszyscy obecni.

Główny organizator wigilii - Stowarzyszenie Ewangeliczne - przygotował również paczki żywnościowe, które zostały wręczone każdemu wychodzącemu po zakończeniu spotkania. Nad całością czuwali S. Lidia wraz z Ks. Tomaszem Szczepanikiem.