Witajcie Kielce!

We wtorek, 8 sierpnia 2017 r. krótko po godz. 14.00 rozśpiewana, kolorowa Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę, prowadzona przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, weszła do Kielc.

Trzeci dzień tradycyjnie zaplanowany na efektowne wejście do stolicy diecezji, nie był już tak forsowny – jeśli chodzi o marsz – jak dwa poprzednie odcinki. Słońce co prawda grzało dziś trochę mocniej, dzięki czemu pielgrzymia skóra mogła złapać nieco opalenizny, ale krótsza trasa pozwoliła zachować siły na głośniejszy śpiew w drodze na plac katedralny.

Jak co roku, na ulicach Kielc witała nas spora grupa mieszkańców miasta. Serdeczne pozdrowienia między maszerującymi a stojącymi przy trasie, trwały w zasadzie od momentu wejścia u granic na ulicę Ściegiennego, aż do osiągnięcia celu. Dziękujemy kielczanom za uśmiech i otwarte serca.

Najważniejszym momentem trzeciego dnia, była Msza św. u stóp Bazyliki Katedralnej. Pielgrzymi oraz mieszkańcy Kielc wysłuchali homilii wygłoszonej przez biskupa Jana Piotrowskiego. Jak co roku w tym miejscu zostali uhonorowani pątnicy mogący pochwalić się najdłuższym stażem, a więc ci wędrujący na Jasną Górę po raz dwudziesty piąty, trzydziesty czy trzydziesty piąty.

Jutro pielgrzymka solidnie zyska na objętości. Jak zawsze spora część pątników decyduje się właśnie tutaj rozpocząć swoją wędrówkę. Do Kielc weszło nas nieco ponad 1200, a jutro w kierunku Częstochowy może ruszyć nawet drugie tyle. Nie jest to jednak ostatni moment kiedy można do nas dołączyć. Czekamy na was aż do ostatniego dnia, każda chwila jest dobra, żeby wybrać się do Matki. Pójdziesz z nami?

Mateusz Żelazny

>> www.pielgrzymka.kielce.pl