Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła w Mnichowie

25 września 2017 r. o godz. 17.30 w parafii pw. Św. Szczepana w Mnichowie miała miejsce Uroczystość wprowadzenia do kościoła relikwii św. Jana Pawła II. Uroczystej intronizacji dokonał abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który był sekretarzem papieża Jana Pawła II od 1996 r.

W uroczystości udział wziął również biskup kielecki Jan Piotrowski, o. Edward Stradomski - opat cystersów z Jęrzejowa, ks. dr Adam Perz - kanclerz Kurii, o. Michał Blicharski, 23 księży oraz kilkuset wiernych. Na wstępie poświęcono figurę Jana Pawła II w objęciach Matki Bożej Fatimskiej, która stoi przed kościołem.

Jak powiedział abp Mieczysław Mokrzycki relikwie będą jeszcze większym uobecnieniem Ojca Świętego pośród wiernych, którzy gorliwie modlą się do niego, pragną aby Jan Paweł II dalej był obecny wśród nich.

Biskup kielecki Jan Piotrowski podkreślił, iż warto o tej ważnej chwili mówić i nagłaśniać fakt, iż parafia w Mnichowie otrzymała relikwie św. Jana Pawła II, ponieważ postać Ojca Świętego jest dziś bardzo znana. Wiele osób ma osobiste doświadczenia związane ze św. Janem Pawłem II.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyło kilkuset wiernych, którzy podkreślali, że dla nich to wyjątkowy dzień. Niektórzy płakali ze wzruszenia.

Ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii w Mnichowie pragnie podziękować wszystkim za dar obecności i modlitwy. Serdecznie zaprasza pielgrzymów do pięknego kościoła w Mnichowie, gdzie czeka na nas i otacza nas swoją opieką Matka Boża Śnieżna – królująca w głównym ołtarzu i św. Jan Paweł II.

xgk

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"