Wspomóż Radio Plus Kielce

Już ponad 38 tys. zł wpłynęło na konto diecezjalnej rozgłośni Radio Kielce Plus – to odpowiedź na apel bpa Kazimierza Ryczana o ratowanie radia, którego byt był zagrożony. „Pieniądze wciąż spływają, a w nagrodę przesyłamy słuchaczom najnowszy album o diecezji z podpisem księdza biskupa” – mówi KAI Piotr Michalec, dyrektor programowy rozgłośni.

Radio Plus Kielce, zobligowane przez KRRiT do wysokiej jednorazowej wpłaty w ramach odnowienia koncesji na kolejne 10 lat nadawania, szukając sposobów zgromadzenia pieniędzy - zwróciło się o pomoc do mieszkańców diecezji.

Akcję w specjalnym liście poparł bp Kazimierz Ryczan. Apel biskupa był odczytywany w kościołach 22 kwietnia. Bp Ryczan w liście podkreślił m.in. swoją troskę o media katolickie, nadające programy społeczno–religijne i służące polskim diecezjom. Zauważył, że media te w „ostatnich miesiącach w Polsce poddawane są silnej presji ze strony instytucji rządowych”.

Diecezjanie odpowiedzieli natychmiast. Dotąd akcję poparło – choćby minimalną kwotą – 700 osób. Wszystkie osoby, które wpłaciły minimum 50 zł na cele kultu religijnego związanego z misją diecezjalnej rozgłośni radiowej, otrzymują prezent – najnowsze wydanie albumu „Diecezja kielecka. Miejsca – historia - tajemnice” z podpisem bpa Kazimierza Ryczana.

Pierwsze 500 sztuk rozeszło się w ciągu 5 tygodni trwania akcji. Bp Ryczan widząc ogromne zainteresowanie wiernych taką formą pomocy, przekazał dodatkowe 100 sztuk albumu z własnym podpisem i jubileuszową pieczątką. Akcja potrwa do końca sierpnia.

Radio Plus Kielce powstało w 1992 r. jako Radio Jedność. Od początku rozgłośnia transmituje Msze św. dla ludzi chorych i cierpiących, nadaje programy religijne oraz audycje informacyjne. Od czterech lat Radio Kielce Plus poszerzyło swoją ofertę poprzez wydawanie bezpłatnego Tygodnika Kielce Plus, dystrybuowanego w kościołach.

Radio Plus Kielce pozostaje stacją diecezjalną, umowa z ogólnopolską rozgłośnią Radio Plus ma charakter umowy franczyzowej. Koncesja, sprzęt itp. są własnością diecezji kieleckiej.

dziar
tekst za: www.ekai.pl