Wyjątkowe uroczystości w Szydłowie

W dniu 27 czerwca 2018 r. obchodziliśmy w Szydłowie zakończenie Misji Świętych oraz Uroczystość Odpustową ku czci św. Władysława - patrona parafii. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta.

Do tej uroczystości przygotowywał nas misjonarz - o. Paweł Denisiewicz -  karmelita, który 12 lat pracował na Węgrzech, gdzie kult św. Władysława jest szczególnie żywy. Bp Andrzej Kaleta, który poświęcił odnowioną Kaplicę Literacką w kościele oraz popiersie św. Władysława - kopię relikwiarza z Gyor.

Uroczystościom odpustowym towarzyszyła wystawa przedstawiająca bogaty życiorys Patrona szydłowskiej parafii. Święty Władysław jest Patronem Węgier, dlatego też wśród obecnych na uroczystościach była Konsul Generalna Węgier w Polsce, Adrienne Körmenda, która udostępniła parafii wystawę o Patronie. Na uroczystości obecni byli przedstawicie władz samorządowych: starosta staszowski Michał Skotnicki, wójt Gminy Szydłów Jan Klamczyński, sołtysi gminy Szydłów, parafianie i goście.

Wystawę będzie można oglądać w Szydłowie, w kościele p.w. Wszystkich Świętych, do końca wakacji.

Z okazji dzisiejszego święta została także wydana publikacja "Władysław - oblicze Świętego", która jest do nabycia w zakrystii kościoła.

Ks. Mariusz Chmura

>> Galeria zdjęć