Wyróżnienia Premiera na 100-lecie niepodległości

Ks. prof. Jan Śledzianowski i ks. prof. Henryk Witczyk to duchowni naszej diecezji, którzy otrzymali okolicznościowy „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Wśród osób świeckich znalazła się m.in. dr Katarzyna Bernat – z Diecezjalnego Radia eM Kielce. Odznaczenie jest nadawane przez premiera Mateusza Morawieckiego osobom szczególnie zasłużonym dla ojczyzny i regionu.

„Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” dedykowany jest osobom, które wyróżniły się w szczególny sposób w kultywowaniu tradycji i kultury naszego narodu i są związane z różnymi środowiskami. W sumie nagrodzonych zostało 50 osób zasłużonych dla regionu świętokrzyskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. działacze społeczni, księża, nauczyciele, czy sportowcy. Medale wręczyła im wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

- „Jest to dla mnie bardzo wyjątkowe odznaczenie, które w jakiś sposób też podkreśla naszą pracę dziennikarską, że służymy ojczyźnie przez swoją pracę, przez głoszenie dobrego słowa oraz historii, tradycji i kultury polskiej” - mówi Katarzyna Bernat i dodaje, że jest zadowolona, że jej praca jest doceniana, potrzebna i zauważalna.

Katarzyna Bernat jest doktorem nauk humanistycznych, dyrektorem ds. informacji i publicystyki Radia eM Kielce, w diecezjalnej rozgłośni pracuje od 1996 r., gdzie zajmuje sie tematyką religijną, historyczną i społeczną. Jest również wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Medal odebrała także Dorota Kosierkiewicz, która jest dziennikarką TVP3 Kielce i współpracuje z „Tygodnikiem eM Kielce”.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć