Wyruszyła XXXII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

Pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy z Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy 6 sierpnia 2013 r. wyruszyło 13 grup XXXII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą tam 13 sierpnia, po przebyciu ok. 200 km. Dzisiejsza trasa liczy 35 km.

„Słońce pali, upał doskwiera, ale na razie pielgrzymi są pełni werwy. Służby medyczne są pełnej gotowości, bo takich upałów na pielgrzymkach nie pamiętamy” – powiedziała KAI Agnieszka Pacholec, rzeczniczka pielgrzymki. Wyjaśnia, że jeszcze wczoraj uzupełniano medyczne produkty, natomiast na trasie pielgrzymki od rana mieszkańcy Ponidzia dostarczają ogromnej ilości wody, kompotów, napojów, rozdawano także „buskowiankę”.

Pielgrzymka idzie w kierunku Buska Zdroju, gdzie o godzinie 13.00 odprawiona zostanie Msza święta. Potem pielgrzymi rozdzielą się. Część przejdzie na nocleg do Pińczowa, pozostali do Chmielnika.

Oficjalnie pielgrzymkę rozpoczęła wczorajsza Msza św. wieczorna w Wiślicy, pod przewodnictwem bp. Kazimierza Ryczana, który także wygłosił homilię. Każdego dnia pielgrzymi przebywają od kilkunastu do ponad 30 kilometrów. W czwartek dotrą do Kielc.

Pielgrzymi codziennie rozważają słowa Jezusa „Wy jesteście solą dla ziemi (Mt 5.13). Pielgrzymce towarzyszy organizowana po raz drugi grupa duchowa, do której zapisało się już i otrzymało legitymacje ponad 3 tys. W jej imieniu idzie z krzyżem ks. Wojciech Pikos.

Przez 31 lat trwania pielgrzymki uczestniczyło w niej łącznie ok. 114 tys. uczestników.

dziar
tekst za: www.ekai.pl