Wzrasta zainteresowanie Dziełem Fundacji Nowego Tysiąclecia

Zbliża się Dzień Papieski, wzrasta zainteresowanie dziełem Fundacji Nowego Tysiąclecia. „Zgłosiło się aż 12 nowych osób. W roku poprzednim szkolnym w diecezji kieleckiej stypendia otrzymywało 61 osób. Zapotrzebowanie ze strony młodzieży na otrzymywanie takiej pomocy jest bardzo duże” – mówi ks. dr Karol Zegan, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ks. Zegan wyjaśnia, że przez długie lata liczba stypendystów w diecezji kieleckiej utrzymywała się w granicach 50 osób, obecnie – z nowymi kandydatami - będzie ich prawdopodobnie powyżej 70.

XII Dzień Papieski będzie obchodzony 14 października 2012 r. pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

„Będziemy świętowali poprzez inicjatywy kulturalne, w tym koncerty okolicznościowe oraz duchowe – Msze święte, czuwania modlitewne i działania charytatywne. Ten ostatni wymiar będzie realizowany poprzez kościelną zbiórkę pieniężną, wspierającą fundusz stypendialny” – mówi ks. Zegan.

13 października w sobotę młodzież naszej diecezji spotka się na Mszy św. w Bazylice Katedralnej, odbędzie się wtedy także happening na głównym deptaku miasta. Natomiast w niedzielę 14 października główna Msza św. przewidziana jest w kościele św. Maksymiliana Kolbego. Przez cały dzień stypendyści będą dawali świadectwa i przygotowywali liturgię wszystkich Mszy św. Zaplanowany jest także koncert muzyczny.

W 2011 roku podczas Dnia Papieskiego na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w zbiórce kościelnej na terenie diecezji kieleckiej zebrano 157 tys. zł.

dziar
tekst za: www.ekai.pl